Blog

Trendet e pllakave për 2018: Ide për shtëpinë tuaj

Nëse po mendoni të rregulloni shtëpinë tuaj këto kohë, ndoshta do të doni të dini se çfarë duket në trend tani. Sipas specialistëve të pllakave në treg, ky është një parashikim mbi trendet që do vijnë gjatë vitit 2018! Materialet e përziera Me dizenjot  natyrore dhe industriale kaq të shquara së fundmi, ka shumë pllaka …

Trendet e pllakave për 2018: Ide për shtëpinë tuaj Read More »

laminat-1

Laminate

Krahasuar me drurin natyral (parketin), laminati ofron shumë avantazhe si kosto më të ulët, një gamë më të gjerë ngjyrash, rezistencë ndaj lagështisë, rezistencë  ndaj gërvishtjeve, dhe lehtësi në instalim.   Nëse jeni duke rinovuar shtëpinë ose lokalin, duhet fillimisht të përcaktoni ngjyrën. Laminati do të mbulojë një pjesë të madhe. Mund të shikoni versione …

Laminate Read More »

pllaka-anti-rreshqitese-1

PLLAKA ANTI RRËSHQITËSE

PORCELANOSA ka zhvilluar teknologjinë Nanoker për prodhimin e versioneve jo rrëshqitëse për të gjitha koleksionet e saj të shtrimit në qeramikë. Ky sistem bën të mundur krijimin e një sipërfaqeje jo rrëshqitëse e nanostrukturuar, pra një strukturë uniforme mbi sipërfaqen e pllakës, shumë e ndryshme nga struktura e rrudhur që kanë finiturat konvencionale. Krijimi i …

PLLAKA ANTI RRËSHQITËSE Read More »

mermeri-1

MERMERI

Mermeri ka qenë materiali kryesor i përdorur në ndërtimin e civilizimeve greke dhe romake. Falë karakteristikave teknike dhe bukurisë së vlerësuar, ky gur metamorfik vazhdon të përdoret sot si për dysheme edhe për pllaka veshjeje ose aksesorë, për lavamane ose elemente dekorative. Antic Colonial ka një gamë të gjerë mermerësh që ndryshojnë nga ngjyrat më …

MERMERI Read More »

doccia

Dushe

Duket se ka dy lloje njerëzish në botë: ata që lahen në vaskë dhe ata që lahen në dushe. Edhe pse ne nuk mund të mohojmë kënaqësinë e një vaske të ngrohtë, e cila shumë herë na jep përvojën e SPA-s, dushet shumë herë janë versione më ekonomike dhe që shpenzojnë më pak ujë. Ne …

Dushe Read More »

lavamane-1

Lavamane të reja dhe aksesorë për tualetin Karon nga L’Antic Colonial: gur natyror për tualete moderne

Dizajni i aksesorëve për banjo të prodhuara me materialet më të reja natyrore është një nga premisat kryesore të L'Antic Colonial. Si një risi në vitin 2017, dhe me rastin e Panairit të XXIV Ndërkombëtar, kompania e Porcelanosa Grupo ka paraqitur Karon, një koleksion të ri të bazuar në lavamane të thjeshta dhe funksionale që …

Lavamane të reja dhe aksesorë për tualetin Karon nga L’Antic Colonial: gur natyror për tualete moderne Read More »

galaxy-soho-1

KOMPLEKSI GALAXY SOHO

Ky kompleks mbresëlënës dhe i guximshëm është i vendosur në zemër të kryeqytetit kinez. Ai u hap zyrtarisht në tetorin e kaluar, dizenjuesja e tij mori pjesë në këtë ngjarje e shoqëruar nga Zhang Xin dhe Pan Shiyi e Soho (Kinë), zhvilluesit e projektit. Kompleksi është pjesë e evolucionit dhe ndryshimeve të mëdha që qyteti …

KOMPLEKSI GALAXY SOHO Read More »

gamadecor-1

Gamadecor: Dizajn kreativ me detaje autentike

Kuzhinat bashkëkohore kanë pësuar një evolucion të madh. Përveç funksionalitetit të mjeteve dhe cilësisë së lartë të materialeve të përdorura, i kushtohet shume vëmëndje dizajnit që bëhët më modern dhe i integruar në brendësi të shtëpisë. Kuzhinat e Gamadecor, kompani e cila është pjesë e Porcelanosa Grupo, shfaqen në modele të ndryshme dhe në materiale …

Gamadecor: Dizajn kreativ me detaje autentike Read More »

KOMUNIKO ON LINE
KOMUNIKO ON LINE
Questions, doubts, issues? We're here to help you!
Connecting...
Dergo nje mesazh offline
Our operators are busy. Please try again later
:
:
:
Have you got question? Write to us!
:
:
This chat session has ended
Was this conversation useful? Vote this chat session.
Good Bad